איגוד המוסכים בישראל

מי יכשיר את המוסכניקים של העתיד בבאר שבע?

ביוזמת איגוד המוסכים, נפתח קורס חונכים לבעלי מוסכים בבאר שבע

שרונה בלוך, הממונה על ההכשרה המקצועית  במשרד הכלכלה במחוז דרום: "לצד העשייה המקצועית, נדרשים בוגרי הקורס לאחריות חברתית ומחויבות להכשרת דור העתיד בענף".

קובי אביטל, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית לרכב: "קורס החונכים עונה על המטרה לשלב את הלימודים עם התנסות בתעשייה, תוך פיתוח הון אנושי לעבודה במוסכים לטווח הארוך".

השבוע נפתח המחזור הראשון של קורס מיוחד לבעלי מוסכים שיחנכו בני נוער הלומדים את מקצועות ענף הרכב בביה"ס התיכוניים של משרד הכלכלה. המכללה הטכנולוגית לרכב מבית איגוד המוסכים "הרימה" את הכפפה שהובאה לפתחה ע"י האגף להכשרה מקצועית במשרד הכלכלה ויזמה את הקורס.

תעסוקת בני נוער במסגרת ההכשרה המקצועית מהווה אמצעי ולא מטרה, בשונה מסקטור המבוגרים. המטרה המרכזית בתעסוקת בני נוער הינה להכיר לנער העובד את עולם העבודה באופן הדרגתי על היבטיו השונים, לפתח מיומנויות וכישורים בתחום העבודה במוסך. מתוך אמונה ביצירת מודל הכשרה איכותי, גובשה תכנית הכשרה מקצועית למנהלי המוסכים ע"י מחלקת המחקר והפיתוח של המכללה הטכנולוגית לרכב שבאיגוד המוסכים.

תוכנית ההכשרה הייחודית מציגה את עקרונות ותהליך החניכה, סגנונות חניכה , שלבי החניכה, שלבי תהליך הקליטה, תקשורת בינאישית בעבודת חונך-חניך, מחסומי תקשורת, זיהוי צורכי החניך, מאפיינים ותחומי התמודדות של גיל ההתבגרות, מתן משוב בחניכה, מאפיינים של למידת מבוגרים, זיהוי פוטנציאל חניכים, זיהוי פערי התקדמות בלמידה ובתפקוד חניכים, זיהוי סיבות לקשיי תפקוד ועוד.

קובי אביטל, מנכ"ל המכללה הטכנולוגית לרכב אמר כי : "קורס החונכים נולד כמענה לצורך נחוץ ביותר עבור מוסדות ההכשרה המקצועית בתחום הרכב בביה"ס התיכוניים של משרד הכלכלה הלומדים במסלול הדואלי – שילוב הלימודים עם התנסות בתעשייה, לצד הצורך בפיתוח הון אנושי לעבודה במוסכים לטווח הארוך".

לדברי שרונה בלוך, הממונה האזורית על ההכשרה המקצועית ופיתוח כ"א במחוז באר שבע והדרום: "האגף להכשרה מקצועית במשרד הכלכלה בשיתוף איגוד המוסכים יזם מהלך ייחודי לפתיחת קורס חונכים בדרום. הקורס מיועד לבעלי מוסכים ומנהלים אשר מעסיקים תלמידים הלומדים בתיכונים המקצועיים של משרד הכלכלה. הקורס נולד מתוך צורך משותף ויכשיר את הלומדים בו הכשרה חינוכית מעניינת אשר תאפשר לקלוט נכונה את הנערים העובדים, תוביל להתמדה בהכשרה המקצועית המעשית ותהפוך את החונכים לדמויות משמעותיות עבורם. לצד העשייה המקצועית, נדרשים בוגרי הקורס לאחריות חברתית תוך מחויבות להכשרת דור העתיד בענף הרכב".

כניסה לחברים