השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס  272

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

19.07.2012

המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

האובדן להלכה – הצעה חדשה ללא חידוש:בעקבות גניזת חוזר 22, יצא משרד התחבורה עם יוזמה חדשה לרישום ברישיון הרכב – הפעם, כך לפי ההצעה, תירשם ברישיון, העובדה כי הרכב עבר בדיקת תקנה 309. נוסח הרישום המוצע יהיה: "נזק בטיחותי מהותי". נתבקשנו להגיש את עמדתנו לגבי ההצעה החדשה וכך עשינו השבוע. דרשנו להחזיר את חוזר 22, הפעם עם תחולה רחבה יותר, גם על חברות ליסינג, על מוסכים ועל בעלי הרכב.
הרעיון לשרבב את תקנה 309 אינו חדש וכבר מעוגן בחקיקה (מבלי לספק את הפיתרון הרצוי), ובהתאמה אף אנו חזרנו על עמדותינו הקודמות - אין לרשום הערה על כלל רכבי הציבור שצריכים לעבור בדיקת תקנה 309. זאת, מאחר ויש להניע חקיקה שתפעל לתיקון הבעיה הקיימת ובאופן ישיר ונחוש. הצעת משרד התחבורה, אינה מהווה פיתרון ישיר לבעיית תופעות הלוואי שמייצרת פרקטיקת האובדן להלכה ועל כן, לצערנו, לא נוכל לתמוך בה.
עמדתנו, אם כך, נותרה כשהייתה – רישום הערה בכלי רכב בהם בוצע סחר כאמור בחוק חובת רישום חלקי חילוף משומשים (מניעת גניבות). קבלת עמדתנו תייצר הערה נקודתית לאותם כלי רכב המשוקמים שלא על ידי מוסכים חוקיים ובאמצעות חלפים משומשים שלרוב מקורם בגניבות הרכב. רישום הערה לפי פרמטר אחר לא ישיג את התיקון הנדרש לפיתרון הבעיה המקורית ועלול לגרום נזק מיותר לבעלי רכב תקין אשר ביצעו מהלך של תיקון הדורש בדיקת תקנה 309.
בנוסף לאמור, הוספנו הצעה לפסילה זמנית של רישיון הרכב לכלי רכב אשר כריות האוויר שלהם הופעלו עקב תאונה וכי החזרתם לכביש תהיה רק לאחר אישור ממוסך מורשה יבואן כי כריות האוויר שהוחלפו – הוחלפו כיאות על בסיס הוראות היצרן וכי יוכלו להגן על משתמשי הרכב בתאונה הבאה. המלצנו כי עלות בדיקה זו תהיה בפיקוח ממשלתי.
אנו סבורים כי נוזמן בקרוב למשרד התחבורה לצורך שימוע פרונטאלי, בו נפרט את עמדותינו הכתובות ואני תקווה כי עמדה זו והמנגנון המוצע בה יתקבל וייצא לחקיקה מסודרת למיגור תופעת האובדן להלכה והנלווים לה באופן סופי ומוחלט.


הכשרות בטר פלייס למוסכי ירושלים:


השבוע נערכה בירושלים הכשרת הכרות עם הרכב החשמלי אותה העבירו נציגי בטר-פלייס לכשלושים נציגי מוסכים במרחב ירושלים. ההשתלמות בוצעה במוסך מאיר-דוידוב בירושלים שבעליו שרון דוידוב הינו גם יו"ר סניף האיגוד באזור ירושלים.
אנו מסופקים מהמשכיות הקשר בין האיגוד לגורמים פרטיים שונים הפועלים בענף, ובייחוד לחברה זו, אשר מקדמים ברעיון ובמעש את המהפכה החשמלית וההיברידית גם בקרב הציבור הישראלי ובקרב מקבלי השירותים.
תודה מיוחדת לקובי אביטל וללינס פרג מאגף ההכשרות של איגוד המוסכים על הייזום ועל הביצוע.

המשך חגיגת ההשמות:


השבוע, לאור הפרסומים על פעולות האיגוד להכשרת עובדים ולהשמתם בקרב המוסכים החוקיים, חברי האיגוד, התקבלו פניות רבות הן מקרב המוסכים והן מקרב מחפשי עבודה.
בימים האחרונים, נערכנו בהיבט הארגוני, ובמהלך השבוע הבא כבר נוכל לתת מענה יעיל ומהיר יותר לכל הפונים.
אתם בהחלט מוזמנים להמשיך ולהפנות את הדרישות ואת הצרכים הספציפיים בסניפי האיגוד. השירות, כאמור, יסופק לחברים בלבד וללא תשלום.

בהצלחה ושבת שלום,


רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

 

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה

חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

לחץ לצפייה

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע ● הומור ועוד

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

ערוץ הרכב 

כנס לחיילי חימוש באיגוד המוסכים

 

 
שת״פ ייחודי בין חיל חימוש לאיגוד המוסכים
הוליד כנס הכוונה מקצועית ותעסוקתית שבמסגרתו
שמעו החיילים על האתגר המרתק הצפוי למי מבניהם שיבחר להשתלב בשוק הרכב בעתיד, החיילים הסתובבו בין הסדנאות השונות והתרשמו גם מתחום הדו - גלגלי, רכב חשמלי ועוד

 

 

תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה


איגוד המוסכים גאה להשיק שת"פ עם CARSFORUM.CO.IL אתר הרכב הגדול בישראל.


האתר הינו ככר העיר של עולם הרכב הישראלי, והמדיה החברתית המובילה בעולם הרכב הישראלי. בבסיס האתר פועלת מדיה חברתית (פורום) שוקקת ודינאמית המספקת למשתמשים מקום אובייקטיבי ואמין ליצירת דיאלוג ולקבלת חוות דעת ומענה בכל נושא על כל שרות או מוצר בעולם הרכב.
מטרת השת"פ הינה לספק פלטפורמה מקצועית וחברתית סגורה במסגרת אתר CARS-FORUM שתאפשר לחברי האיגוד ליהנות מהיכולת לשתף ולהפרות אחד את השני בפורום ייעודי אשר ישמש כפורום הרשמי של חברי איגוד המוסכים
בפורום החדש יוכלו חברי האיגוד להתייעץ בנושאים שונים כגון, פתרון תקלות שונות, חיפוש עובדים, ספקים, להתעדכן בחדשות הענף ועוד.
בנוסף, יוכלו חברי האיגוד ליהנות מחבילת פרסום במחירים מיוחדים באתר CARS-FORUM שתאפשר לחברי האיגוד להיחשף לקהל לקוחות רחב - 800,000 אלף מבקרים באתר בכל חודש, אשר כל כולו ממוקד רק בעולם הרכב.

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

חחבר לה"בspan>-לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל webmaster@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות