השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס 312

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

16.05.2013


המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

יוקר המחייה – במגמת עליה בלבד:

 

השבוע אישרה הממשלה החדשה ברוב קולות את תקציב המדינה ואת הצעת חוק הסדרים.

את דעתנו, המתנגדת לתקציב זה, הבענו כבר בשבוע שעבר ונוסיף רק את העובדה שבמסגרת דיוני התקציב, אושרה גם העלאת תעריפי החשמל והארנונה. ממשלה זו, אין ספק, ממשיכה את מדיניות קודמותיה, ופועלת באופן נחוש להעלות את עלות המחייה ולשחוק את שווי ההכנסה של הציבור העובד. כפועל יוצא הכרחי, הממשלה מקשה על העסקים הקטנים להתקיים בעולם עסקי תחרותי בו נדרש העסק לממן תעריפים דמיוניים של רשויות מקומיות וחברות ממשלתיות בד בבד להוריד את תעריפיו לציבור לקוחותיו. תהליך השחיקה פוגע בעסקים ופוגם בשירות ובטיב המוצרים המסופקים לציבור הרחב ונראה כי ממשלה זו מנותקת אפילו יותר מקודמותיה מאזרחי מדינת ישראל שאינם נמנים עם האלפיון העליון (המחובר לממשל) ומצרכי העסקים הקטנים, כמו גם מחשיבותם לצמיחת המשק. התקציב הזה כפי שהוא נראה כרגע - יגרום לעליית מחירים בכלל הענפים והוא סותר את ההחלטות שהתקבלו בוועדות השונות שהקימה הממשלה הקודמת אודות יוקר המחייה והגברת התחרות בישראל.

 

הצעת חוק רישוי שירותים לרכב:

 

הצעת חוק הרישוי כולל בתוכו את הסדרת העיסוק בענף הרכב. החוק, על פניו, הוא חיובי, נחוץ וחשוב והוא מסדיר את הכללים למתן רישיונות בעיסוקים השונים בענף הרכב וכן בהרחבת סמכות משרד התחבורה לצורך מיגור תופעת המוסכים הפיראטיים. אנו כמובן שמחים עליו ונתמוך בו וביישומו.

 

 

טקס הענקת תעודות גמר לבוגרי לימודי המייסטר 13.5.13:

 

לצערנו, התוכנית המקורית לקיים את הטקס יחד עם הפנינג "ראלי" לכל המשפחה לא יצאה אל הפועל, בשל עיכוב במסע הספינה עם הרכבים. לפיכך, ערכנו את הטקס בבית האיגוד, והקדשנו אותו לבני הנוער עצמם, לבני משפחותיהם ולחבריהם אשר ליוו אותם בהתרגשות מרובה עד קבלת תעודת היוקרתית של המייסטר הגרמני. המעמד היה מרגש ונושא תקווה רבה לעתיד.

כיבדו אותנו בנוכחותם בטקס אורחינו מגרמניה שהגיעו כדי לברך את בני הנוער המצטיינים.

את הטקס הנחה קובי אביטל, סמנכ"ל פיתוח ההכשרות באיגוד, שפרס את המסלול שעשו המצטיינים בארבעת השבועות האינטנסיביים במכללת איגוד המוסכים במחוז הסן גרמניה.

כזכור, בוגרי מחזור ד',  קיבלו את ממוצע הציונים הטוב ביותר שזכור לצוות הפדגוגי של מכללת האיגוד בפרנקפורט ואלה בהצטיינותם הקבוצתית העניקו לכולנו גאווה ואת התחושה כי בזכותם ובזכות בני נוער הדומים להם, מאבקנו להשבת החינוך הטכנולוגי לרכב - יצליח וישגשג.

 

הטקס נערך בבית האיגוד עם כ-120 אורחים ומכובדים ואנו מודים לחברי האיגוד שטרחו והגיעו לכבד את בני הנוער הללו. אני בטוח כי אלה התרגשו כמונו ממעמד זה.

 

תמונות מייצגות מהטקס הועלו על ידינו לדף הפייסבוק של  האיגוד וכן לדף הפורום הרישמי של חברי איגוד המוסכים באתר http://www.carsforum.co.il/vb/.

 

תודות מיוחדות למר יורגן קרפינסקי, נשיא “German Federation for Motor Trades and Repairs“  ולרעייתו סילביה, שזה ביקורם הרביעי השנה בישראל. מר קרפינסקי מעניק את חסותו ואת מחויבותו לפרויקט המשותף הכולל את המכללה המפוארת של ארגונו, את הציוד וכמובן הצוות הנפלא, לצורך מימוש מצוינות הנוער הישראלי בתחום הרכב.

תודות ליוזמת הפרויקט, מנכ"ל עליית הנוער גרמניה , פאבה רבשטיין, היוזמת פרויקטים רבים ומגוונים לסיוע ולתמיכה לבני נוער בישראל ובמיוחד מכפרי הנוער.

תודות לכלל הצוותים של משרד התחבורה, משרד החינוך ומשרד הכלכלה  שליוו את הפרוייקט והגיעו לטקס. תודה מיוחדת גם למפקח על ההכשרות המקצועיות מתחום הרכב, מר שלמה שקד, ממשרד הכלכלה אשר ארגן לאורחים מגרמניה סיור בליווי אישי במכללות רכב בת"א וכן כיבד את בני הנוער והיה שותף להענקת התעודות בערב זה.

 

תודות לאריה אשד, קובי אביטל ולצוות העובדים שלנו אשר בלוח זמנים צפוף ובהול, נערכו לשינוי המיקום ואופי האירוע, והפיקו ערב מכובד אשר ריגש את הנוכחים.

 

שבת שלום

 

 

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

 

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה


חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

ללחץ לצפייה

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע ● הומור ועוד

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

 

ערוץ הרכב 

שר התחבורה על הרפורמה בענף הרכב

 

"יש 15 משפחות ששולטות בשוק של 30 מיליארד ₪ בשנה. הרווח שלהם הוא ברובו על חשבון הציבור ואין תחרות. הם מפעילים שנים מסע לחצים בכדי למנוע את התחרות, זה לא יעזור להם כי העברנו את ההחלטה בממשלה. החוק יוגש ללא שינוי ויעבור ללא שינוי, אני בעצמי אשב בוועדת הכלכלה כאשר החוק יגיע לשם ואדאג לתיאום מלא עם כל יו"ר הסיעות."

תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה

 

המכללה הטכנולוגית לרכב

בשעה טובה ומוצלחת הושק אתר המכללה הטכנולוגית לרכב. אתם מזמנים להיכנס לאתר להתרשם לתת משוב וגם "לייק"

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

חחבר span class="SpellE">לה"בspan>-לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל webmaster@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות