השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס 319

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

18.07.2013


המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

עדכונים - הצעת חוק רישוי השירותים לרכב המשך פעילות רפורמת שר התחבורה

הליך החקיקה של הצעת חוק זו צובר תאוצה וביום ב' הקרוב הצעה זו תעלה לדיון בוועדת הכלכלה לקראת קריאה ראשונה. נציגי האיגוד יהיו שם ואנו נעלה את בקשותינו לתיקון ולשינוי כאמור בדיווח אותו הוצאנו לחברים לפני כשבועיים.

שקיפות במחירי השירות במוסך

השבוע פורסמה כתבה בחדשות ערוץ 2 שכותרתה מה הבדלי המחיר בין המוסכים?

הכתבה התבססה על תחקיר שביצעה מערכת התכנית וכלי רכב מסוג רנו מגאן הגיע למספר מוסכים מורשי יבואן ולמוסכים כלליים באזור ת"א לקבלת הצעת מחיר לטיפול מקיף ולביצוע החלפה של רצועת התזמון ברכב (סט מלא). תוצאות הבדיקה העלו בדיוק את ההפך מהמסקנה אליה הגיעה מערכת החדשות ובכל מוסך אליו פנו לקבלת הצעה התקבלה הצעת מחיר. במוסכי היבואן ההצעות כללו פירוט מלא ומפורט של מרכיבי עלות העבודה, החומרים וחלקי החילוף (מפורט - מק"ט+מחיר). במוסכים הכלליים ההצעה גילמה מחיר בלבד ולא ניתן היה להבין ממנה את מקור החלקים אותם מתכוון המוסך להתקין ושעל בסיסם ניתנה ההצעה ובצעה אחת אף לא ניתן היה להבין את מרכיב העבודה מאחר והתקבלה הצעה גלובאלית הכוללת את כלל המרכיבים ואת המע"מ.

בכל מקרה כלל ההצעות היו שונות וביטאו דווקא תחרות ערה ושקיפות מלאה בכל הקשור להצעת מחיר ולהתחייבות המוסך לעמוד בה.

בכלל המקרים, לא פירטו ההצעות וכן יועצי השירות או בעלי המוסכים את האחריות המסופקת על התיקון וכן את מורכבות האחריות המסופקת על החלפת רצועת התזמון ותחקירנית התכנית לא קיבלה הסברים אודות המערכות וההשלכות העלולות להיגרם מכשל במערכת התיזמון של הרכב הספציפי.

חברים רבים התקשרו בעקבות הכתבה ודנו איתנו על משמעות העניין והתייחסותנו היא כדלקמן :

מכתבות כגון אלה אנו אמורים ללמוד ולשפר את ההתנהלות מול בעלי הרכב בכדי לשפר את תדמית העוסקים בענף. רצוי שנתכונן לספק מענה לציפיות לקוחות המוסך המעוניינים לצמצם את הוצאות התחזוקה מחד ולקבל מוצר איכותי מאידך. המענה למימוש הצפייה של בעל הרכב חייבת לכלול הסבר מקצועי פשוט אודות המערכות בהן אנו מטפלים ואודות הצורך והנחיצות של כל תיקון וכל הוצאה של בעל הרכב. לאחר מכן יש להתייחס לעלויות ולאלטרנטיבות הקיימות בשוק אשר יצליחו לספק ולמלא את ציפיית בעל הרכב לקבל מוצר זהה בעלות נמוכה יותר.

מהלך הידברות שכזה בצירוף תיקון איכותי ומבוקר, משפר את האמון של בעל הרכב בעוסק הספציפי ומייצר הבנה והסכמה למחיר תמורת השירות המתקבל. מהלך של ביצוע עסקה מהיר המשאיר את הלקוח ב"חושך" מבחינת ההבנה של התהליך וההסכמה למחיר הסביר של ביצוע התיקון, משאירה את הלקוח עם תחושת חסר ועם מועקה שלעיתים קרובות אינה מוצדקת. מועקה זו יוצרת חוסר אמון ובדרך כלל, גורמת לחוסר נאמנות של הלקוח למוסך המתקן והמוסך מאבד את רצף הקשר עם אותו לקוח בשל כך. התנהגות סובלנית וסבלנית יותר כלפי מבקשי השירות תורמת גם לכלל הענף ויוצרת אמון בצורך ובחשיבות התחזוקה האיכותית לרכב וכן מסייעת לשיפור התדמית ולחוסנו העתידית של הענף.

 

תכנית טלוויזיה על שיפוצים ותיקונים לכלי רכב

 

לאחר שנים רבות בהן אנו עוקבים בקנאה אחרי תכניות ריאליטי בחו"ל העוסקות בשדרוג כלי רכב, שיפוץ מכלולים ואהבה בכלל למקצוע תיקון הרכב, ערוץ 10 מרים את הכפפה ובקרוב תעלה תכנית רכב חדשה בערוץ 10.

התוכנית תעסוק בשיפוץ רכבים ותקיף את כל מגוון השלבים והתהליכים שעובר שדרוג רכב:
מכונאות, צביעה, אבזרים, מערכות שמע, צמיגים וכד'.

למעוניינים לבדוק אפשרות לשתף פעולה עם הפקת התכנית – מצ"ב פרטים נוספים

  

 

שבת שלום.

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

 

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה


חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

ללחץ לצפייה

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע ● הומור ועוד

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

 

ערוץ הרכב 

תחרות בענף הרכב – פערי מחירים בין המוסכים

 

הפרשים של עשרות שקלים, בין הצעות מחיר של מוסכים שונים, על אותו טיפול לרכב. יש לשים לב מה מציע הטיפול: חלפים מקוריים או חלפים תחליפיים. אם ההצעה לא מפורטת דייה, שאלו את המוסך מה היא כוללת.

תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה

 

ת.כ.פ סוכנויות בע"מ (1993) - כלים פנאומטיים

ת.כ.פ - ראשי תיבות של תיקון כלים פנאומטיים.
ברשותנו המעבדה לתיקון כלים פניאומטיים (כלי עבודה פנאומטיים) הגדולה והמקצועית בישראל.
נוסדה בשנת 1975, כאשר נושא הכלים הפנאומטיים בישראל היה בתחילת דרכו, והיה צורך בתחנת שירות. חברת ת.כ.פ מתמודדת עם דרישות תקן מחמירות, שדורשים בוחני הצבא, ברשותה ציוד בדיקה ובקרה הולם. החברה בעלת תקן האיכות ISO 9001-2000 וכן הסמכה עצמית מטעם חיל האוויר.
במשך השנים נשלחים אנשי החברה ליצרני הכלים בחו”ל,כל זאת על מנת להשתלם בכל החידושים, לצבור ידע לשיפוץ המכלולים השונים, והחזקת מלאי חלפים זמין המתאים למגוון הציוד. ברבות השנים עם הניסיון שנצבר השכילה החברה לבחור ולייצג את יצרני הכלים הפניאומטיים הטובים בעולם, בעלי טכנולוגיה חדשנית, ובעלי הנדסת אנוש מתקדמת, כך שגם עלויות האחזקה נמוכות וגם בריאות העובד נשמרת.
כיום אנו ידועים בהתמחויותינו רבת השנים בנושא הכלים הפנאומטיים (כלי עבודה פנאומטיים). בנוסף למכירה ושירות לכלים, אנו נותנים ייעוץ נרחב ללקוחותינו, ומעת לעת מארגנים הרצאות מקצועיות לגופים גדולים, לגבי שימוש ואחזקה נכונים, ולגבי נושא הבטיחות בעבודה.

 

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

חחבר span class="SpellE">לה"בspan>-לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל webmaster@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות