איגוד המוסכים בישראל

ט’ באב, הרב קוק ומעשה אחד של אהבת חינם.

היום מתפרסמים נתונים של סקר שערך מוזיאון ארצות המקרא בירושלים לפיו כמעט כל ישראלי שני חושש מחורבן מדינת ישראל.
מסתבר ש-42 אחוזים מהישראלים חוששים מחורבן המדינה, וכעשרה אחוזים מתוכם אפילו חוששים מכך מאוד. בתשובה לשאלה מה האיום הגדול ביותר על מדינת ישראל כיום, עולה כי הציבור הישראלי הכי חושש מתקיפה גרעינית (כ-28%), משנאת חינם בתוך ישראל (כ-22%) ומשחיתות בקרב מקבלי ההחלטות (כ-19%).כלומר, אחרי החשש מתקיפה גרעינית, האיום של שנאת חינם היא המשמעותית ביותר עבור אזרחי ישראל.

כן, מדובר באותה שנאת חינם שהביאה על פי המסורת לחורבן בית שני בשנת 70 לספירה הנוצרית, לפני 1945 שנים. על רקע סיפור האגדה על קמצא ובר-קמצא מהתלמוד, שבגין שנאת החינם שלהם באו הרומאים והחריבו את ירושלים ושרפו את המקדש, בא לעולם המושג ההפוך, אהבת חינם. את המושג חידש הרב קוק והוא מופיע בספרו “אורות הקודש”: “ואם נחרבנו ונחרב העולם עמנו על ידי שנאת חינם, נשוב להיבנות והעולם עמנו יבנה על ידי אהבת חינם…”. מכאן שאהבת חינם נוגעת בכל אחד ואחת מאתנו. הרי כששאלו את הלל הזקן מהי התורה כולה על רגל אחת? ענה: ואהבת לרעך כמוך.

גם במאה ה-21 התוססת, המהירה והעצבנית, אם כל אחד יעשה בד’ אמותיו מעשה אחד של אהבת חינם ביום, הרי שבא לציון גואל. אהבת חינם, קבלת האחר, סובלנות, אחריות חברתית, הם שומרי ישראל, לא פחות מצה”ל והכלכלה המפותחת.
יו”ר איגוד המוסכים, רונן לוי.

אישורי תנועה ועבודה בהתאם לתקנות שעת חרום בשל התפרצות נגיף הקורונה החדש

להורדה לחץ כאן