השבוע ברכב

 תיאור: תיאור: image01

גיליון מס 301

עדכון שבועי מתחום שרותי הרכב והתחבורה

21.02.2013


המהדורה המרכזית -רונן לוי

 

 


נוהל מידע על חלפים:

היום יתפרסם ע"י משרד התחבורה הנוהל הסופי למוסכים בדבר החובה לתת ללקוח הצעת מחיר המגלמת אופציות של חלפים מקוריים ושאינם מקוריים. תחולת הנוהל החל מעוד 30 יום. רצ"ב הנוהל

הנוהל יגיע למוסכים ממשרד התחבורה בתחילת שבוע הבא.

אין בנוהל כדי לשנות מהותית מסדרי העבודה הנוהגים ברוב המוסכים גם היום, יחד עם זאת – כמו לגבי כל נוהל חדש – נציע לעיין ללמוד ולהטמיע.

הנוהל המקביל שיצא ליבואני חלקי החילוף - כבר בתוקף.

 

המוסך המומחה:

כפי שדיווחתי, לקראת יציאת הנוסח הסופי של הנוהל, מקיים משרד התחבורה שימועים. לנוכח מורכבות הנושא וההשלכות מרחיקות הלכת של הנוהל, החליט משרד התחבורה להאריך המועד לקבלת עמדות הגורמים בחודש נוסף, עד ל- 20.3.13.

הנכם עדיין מוזמנים לשלוח הערות השגות וידיעות בנדון.

רצ"ב שוב טיוטת הנוהל

 

רשתות מוסכים חדשות:

עוד טרם יציאת נוהל המוסך המומחה שיביא, כך על פי המקווה, לפתיחת התחרות והשוק ולהפסקת שליטת הריכוזיות בשוק, אנו עדים להתעוררות ברוכה פרי יוזמות מקומיות ובינלאומיות.

השבוע התבשרנו בתקשורת http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3595859,00.html

http://www.sponser.co.il/Article.aspx?ArticleId=30326) על הקמת שתי רשתות מוסכים חדשות בפריסה ארצית, והן מצטרפות לרשת בוש שכבר החלה בהפעלת רשת מוסכים בסוף 2012.

רשת צ'קסטאר, בבעלות קונצרן הרכב העולמי מאגנטי מורלי המפעיל כ- 6,000 מוסכים ברחבי העולם ורשת "דלפי" יצרנית החלפים האמריקאית, וזאת באמצעות קבוצת "כדורי" הישראלית.

המשותף לכל הרשתות הללו הוא רכש חלקי החילוף המשותף, אשר אמור להוזיל את העלויות לצרכן במוסכים אלו אשר ייהנו מתמיכה טכנית ומהכשרות קבועות אודות חידושי הטכנולוגיה המתקדמת בכלי הרכב החדישים.

אנו כמובן מקדמים אותם בברכה ומאחלים למוסכים המצטרפים אליהם הצלחה רבה, ומייחלים כי נראה במהרה בימינו את התקווה ואת שפע הפרנסה במוסכים החוקיים בישראל.

 

חג פורים  - ניצול כוח השררה השלטונית אז והיום:

חג הפורים מסמל את הצלתו של העם היהודי הנרדף על ידי הצורר, המן הרשע, אשר זמם להשמיד את העם היהודי שחי בממלכת פרס וזו מהסיבה הפשוטה שמרדכי היהודי סרב לכרוע ברך ולהשתחוות לפניו. אירוע זה, על פי המסופר במגילת אסתר, גרם לכך ששר השרים, המן הגגאי, הצליח להחתים את המלך אחשוורוש על פקודת השמדת העם היהודי ביום אותו בחר הצורר, על ידי הטלת פור.

סיפור אנושי זה על איש השררה, המקורב למלך, אשר מנסה לבסס את מעמדו האישי ואת האגו האישי שלו ע"י השפלת האחר, אינו זר לנו גם היום, לצערנו והוא נפוץ ופושה בכל חלקה שלטונית. כיום, בעלי העסקים הקטנים המעזים להרים ראשם ולדרוש חופש וכבוד בפרנסה ובמקצועיות – נרמסים ע"י "מקורבי שלטון" למיניהם אשר "החוצפה" אינה נושאת חן בעיניהם. אותם מקורבים מצליחים לשכנע את השלטון להתעמר ולהשמיד את יכולתו של האחר להתפרנס בכבוד וללא תחושת עבדות וניצול.

במשטר הריכוזיות הנוכחי ידו של המן על העליונה ובעלי עסקים קטנים רבים וטובים לא הצליחו להימלט מה"פור".  ואנו עדיין מחכים לאסתר ....

אז שיהיה לכולנו חג פורים שמח ואיחולי שמחה גדולה עם כניסתו של חודש אדר.

 

 


שבת שלום,
רונן לוי

רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים בישראל ופורום התיקון הבטוח. שלח דוא"ל       תיאור: תיאור: joinus.jpg  

 

חוזרים ופרסומים רשמיים ● הכשרה והעשרה מקצועית

לחץ לצפייה


חדשות אחרונות ● כתבות ומאמרים ● פינה משפטית ● השבוע בתקשורת

לחץ לצפייה

 ערוץ הרכב: חדשות וידאו ● אתר בשבוע ● הומור ועוד

תיאור: תיאור: image035.gif תיאור: תיאור: image008.jpg

 

ערוץ הרכב 

 

איך (לא) לבדוק רכב משומש לפני רכישה... 


רוצים לקנות רכב משומש? הציצו איך
בודקים בארץ נהדרת את הרכב לפני רכישה,
ולימדו מהם הדברים שלא באמת צריך לבדוק


תיאור: תיאור: image032.jpgאתר השבוע jklmn

דירוג שבועי לאתר מתחום הרכב והתחבורה

 

מוסך הבירה בע"מ

 

מוסך הבירה בע"מ נוסד בשנת 1965 ונמנה עם המוסכים המובילים באזור ירושלים וסביבתה. מרכז שירות הבירה מספק את כל השירותים והטיפולים לרכב במהירות ובמקצועיות, וכן מעניק הטבות רבות לחברי מועדון הלקוחות של המוסך.  למרכז שרות הבירה הכרה בתו התקן והאיכות ISO9002 , מידי שנה אנו זוכים בתעודת הצטיינות 5 כוכבים.

לחץ לקישור לאתר

המגזין הדיגיטלי

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: image035.gif

תיאור: תיאור: facebook logo-04.jpg

תיאור: תיאור: image03

תיאור: תיאור: image04

תיאור: תיאור: image05

תיאור: תיאור: image021.jpg

תיאור: תיאור: image06

תיאור: תיאור: image07

חחבר לה"בspan>-לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל

מסונף למועצה האירופית המשותפת לסחר ושרותי רכב

איגוד המוסכים בישראל ®

חבר פורום ארגוני

ענף הרכב בישראל ®

הפורום להבטחת תקינות

ובטיחות בתיקוני רכב ®

המכללה הטכנולוגית

לרכב בע"מ ®

'השבוע ברכב' הינו עיתון דוא"ל (Newsletter), המופץ לכ-30,000 מנויים, בתדירות שבועית. הנושאים המרכזיים בהם הוא עוסק: רכב ותחבורה, ביטוח, ליסינג, בטיחות בדרכים ועוד (ניתוח וסיכום שבועי, חדשות אחרונות מהתחום, כתבות וידאו-'ערוץ הרכב', מידע צרכני, מאמרים משפטיים, הכשרה מקצועית, כנסים, תערוכות ועוד).

אגוד המוסכים בישראל לרבות הבאים מטעמו (להלן-"אגוד המוסכים") לא ישאו בכל אחריות לתוכן והמידע המסחרי – פרסומי המתפרסם בניוזלטר זה.

אין בהצבת הפרסומים ו/או הקישורים לאתרי תוכן אחרים משום הצעה של האגוד להשתמש בהם ו/או כדי להביע תמיכה/עידוד/הסכמה או מתן חסות של האגוד למפרסמים כאמור. הסתמכות המשתמש על התוכן כאמור הינה באחריותו בלבד. אגוד המוסכים אינו צד לעסקה ו/או אינו גורם מתווך לעסקאות שתתבצענה בעקבות המידע הפרסומי המתפרסם בניוזלטר./span>

אתר www.iga.co.il שולח עדכונים במגוון תחומים בענף הרכב והתחבורה. השירות ניתן חינם, ללא כל כוונת רווח ואינו מותנה בדבר. להרשמה לרשימת תפוצה באמצעות דואל webmaster@iga.co.il  

להסרה מרשימת תפוצה באמצעות לינק המופיע בתחתית הודעת המייל האלקטרוני. דוא"ל.

חלק מהניסוחים המופיעים בניוזלטר זה נכתבים בלשון זכר או נקבה מטעמי נוחות בלבד. מובהר כי כל האמור בלשון זכר או נקבה, מתייחס לשני המינים, ללא כל אפליה.  ט.ל.ח.   © כל הזכויות שמורות לאיגוד המוסכים בישראל. דוא"ל לפניות